Paras pukeutumistapa.

Kerrospukeutuminen on parasta. Tämän talven lämpimin yhdistelmä sisältä päin ulos:

Fleece, nepalilainen jaaakkivillatakki, fleece, untuvatakki. Ja jaloissa hieman isokokoiset Crocs-saappaat, jonka sisällä kahdet villasukat (sisemmät alpakkalangasta). Tämän tyylikkyyden kruunaa väljät toppahousut, mitä väljemmät, sen lämpimämmät. Parhaimmille hanskoille tosin kävi vähän huonommin: laitoin hevosille vettä ja ne kastuivat, jäätyivät sitten kotimatkalla ja kun taivutin sormet, hanskat ratkesivat.

Koirat käyvät pihalla juosten lujaa tai pysähtyen tassujaan nostellen. Tii oli paras, se istui häntänsä päällä jotta sai väliaikaisesti kaikki tassut ilmaan.

Jäimme kaikki henkiin, hevoset näyttivät suorastaan nauttivan kun pääsivät vapaalle heinälle, mutta ihanaa on kun hieman lämpenee.

Julkaissut Minna Tallberg

Hevostenkouluttaja ja valokuvaaja. Horse trainer and photographer.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: